Lista obecności na posiedzeniu
XXIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Nowej Słupi z dnia 21 listopada 2025
Podsumowanie przebiegu posiedzenia / wygenerowane przez sztuczną inteligencję
Streszczenie XXIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Nowej Słupi z dnia 21 listopada 2025
Sesja rozpoczęła się o godzinie 16:00, a przewodniczący Rady Miejskiej powitał obecnych radnych, burmistrza miasta i gminy Nowa Słupia, Andrzeja Gąsiora, zastępcę burmistrza Włodzimierza Zarębę oraz skarbnik Edytę Durak. Po stwierdzeniu kworum, przystąpiono do porządku obrad, który obejmował cztery punkty.
Punkt 1: Otwarcie obrad sesji
Przewodniczący otworzył sesję, informując o transmisji obrad oraz zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników.
Punkt 2: Stwierdzenie kworum i przedstawienie porządku obrad
Po sprawdzeniu obecności radnych, stwierdzono obecność dziewięciu radnych, co umożliwiło kontynuowanie obrad.
Punkt 3: Podjęcie uchwał
W tym punkcie przedstawiono trzy projekty uchwał:
- Uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Nowa Słupia na lata 2025-2041 - Burmistrz Gąsior wyjaśnił, że sesja została zwołana w związku z dwiema zmianami budżetowymi: korektą wskazaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz rozpisaniem kredytu na budowę instalacji fotowoltaicznych. Pani skarbnik Edyta Durak przedstawiła szczegóły dotyczące zmian w budżecie.
- Uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy na 2025 rok - Pani skarbnik omówiła zmiany w budżecie, w tym korekty dotyczące dopłat oraz pożyczki długoterminowej z Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju.
- Uchwała w sprawie zmiany uchwały numer 16/27/25 Rady Miejskiej w Nowej Słupi z dnia 29 kwietnia 2025 roku - Dotyczyła zaciągnięcia długoterminowej pożyczki. Pani Durak poinformowała o zmieniającej się kwocie pożyczki oraz jej przeznaczeniu.
Po omówieniu projektów uchwał, przewodniczący otworzył dyskusję. Radny Sylwester Kozłowski poinformował o unieważnieniu jednego przetargu oraz o planowanym otwarciu ofert na 4 grudnia. Po zakończeniu dyskusji przystąpiono do głosowania.
Wyniki głosowania:
- Uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej - 9 głosów za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się. Uchwała została przyjęta.
- Uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy na 2025 rok - 9 głosów za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się. Uchwała została przyjęta.
- Uchwała w sprawie zmiany uchwały o długoterminowej pożyczce - 9 głosów za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się. Uchwała została przyjęta.
Punkt 4: Zamknięcie posiedzenia
Na zakończenie sesji przewodniczący zaprosił osoby niepełnosprawne na Andrzejki, które odbędą się 22 listopada 2025 roku, oraz złożył życzenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Burmistrz Gąsior dołączył się do życzeń dla seniorów i poinformował o gminnym wydarzeniu dla tej grupy. Po braku dodatkowych głosów, przewodniczący zamknął sesję o godzinie 16:45.
















